Contenu de l'Article


Contenu de l'Article

Print this article   Email this to a friend

Presse

L'Internationale Socialiste dans la Presse

 


Avril 2013


 
 

Cap-Vert


 XIII Congrès du PAICV, 19-21 avril 2013

http://asemana.sapo.cv/IMG/jpg_BEY_2213.jpg           http://asemana.sapo.cv/IMG/jpg_BEY_6797-1.jpg

JMN: “Se continuarmos neste ritmo ganharemos as eleições em 2016”
ASemana, 22 Avril 2013VIDEO:

SG da Internacional Socialista satisfeito com governação do PAICV


RADIOTELEVISĀO CABOVERDIANA, 22 Avril 2013Roumanie


Congrès du PSD, 19-20 avril 2013

George Papandreou: Thanks to Ponta Government efforts, Romania is one of EU growing economies


Financiarul, 20 Avril 2013
President of the Socialist International George Papandreou at the PSD Congress in Romania... lire la suite


George Papandreou: Datorită Guvernului Ponta, Romania e una dintre economiile din UE care cresc

Agenda de Iasi, 19 Avril 2013


Presedintele Internationalei Socialiste, George Papandreou, a transmis, vineri, la Congresul PSD ca a apreciat faptul ca in Romania deficitul economic a scazut cu 2,7% anul acesta datorita... lire la suite

 

George Papandreou: Datorită Guvernului Ponta, România e una dintre economiile din UE care cresc


RTV.NET, 19 Avril 2013

VIDEO:
Discursuri şi aplauze în prima zi a Congresului PSD

STIRI.TVR.RO, 19 Avril 2013

Venezuela


Présence de l'Internationale Socialiste parmi les observateurs internationaux officiels des élections présidentielles le 14 avril

 


 

 

 
La Internacional Socialista apoya recuento de votos en Venezuela


La Internacional Socialista apoya recuento de votos en Venezuela


Elnuevodiario.com.ni, 16 Avril 2013


La Internacional Socialista expresó hoy en Caracas su apoyo al pedido de la oposición venezolana para que vuelvan a contarse los votos emitidos en las elecciones presidenciales... lire la suiteLa Internacional Socialista apoya recuento de votos en Venezuela

 


Lainformacion.com, 16 Avril 2013

La Internacional Socialista expresó hoy en Caracas su apoyo al pedido de la oposición venezolana para que vuelvan a contarse los votos emitidos en las elecciones presidenciales del domingo... lire la suite

La Internacional Socialista apoya recuento de votos en Venezuela


terra.com
, 16 Avril 2013

Son muchos los que reclaman un recuento de votos
La Nueva Provincia, 16 Avril 2013


La Internacional Socialista se sumó ayer a la Organización de Estados Americanos (OEA) y a Estados Unidos al respaldar que se haga un recuento de todos los votos de las elecciones... lire la suite


Luis Ayala: Para generar certidumbre se deben contar todos los votos

EL Universal, caracas
, 16 Avril 2013

Luis Ayala: Para generar certidumbre se deben contar todos los votos.

El Secretario General de la Internacional Socialista reconoce que Venezuela vive una crisis político-institucional... lire la suite

 

 


Luis Ayala: para generar certidumbre y resolver la crisis político institucional "se deberían contar todos los votos"


Partido Un Nuevo Tiempo, 16 Avril 2013

El Secretario General de la Internacional Socialista reconoce que Venezuela vive una crisis político-institucional, y que la resolución de ésta pasa por el reconteo de la... lire la suite

Luis Ayala: "Venezuela merece salir de la incertidumbre con los resultados electorales"

entorno inteligente.com, 16 Avril 2013
El secretario general de la Internacional Socialista, Luis Ayala, ofreció este martes sus impresiones sobre los resultados del proceso electoral presidencial venezolano, en su carácter de... lire la suite
VIDEO:
Luis Ayala dice que Venezuela debe "buscar la verdad" para no "caer en situaciones mayores"


Noticias 24 venezuela, 16 Avril 2013


Iraq
Première réunion du Comité sur le peuple kurde de l’IS, Soulaimaniya, vendredi 12 avril 2013SI Kurdish Group Conference in Sulaymani


PUK Media, 12 Avril, 2013
The Kurdish Group from Socialist International held a conference under the supervision of Luis Ayala, the Secretary General of Socialist International... lire la suiteBarzani: Kurds not willing to live under oppression, tyranny

Iraqi News, 11 Avril 2013
The President of Kurdistan Region, Masoud Barzani, assured that Kurds are not willing to live under oppression and tyranny... lire la suitePresident Barzani receives SI Secretary General
PUK Media, 11 Avril 2013


Mr. Massoud Barzani, President of Kurdistan Region today in Salah al-Din Resort received Luis Ayala, Secretary General of the Socialist International and the delegation accompanying him...
lire la suite

Serokê Kurdistanê Mesûd Barzanî pêşwazî li Luis Ayala kir
Nefel, 13 Avril 2013

 


Serokê Kurdistanê Mesûd Barzanî roja pêncşemê pêşwazî li sekreterê giştî yê Enternasyonala Sosyalêît Luis Ayala û heyeta pê re kir û destxweşî li avakirina Grupa Kurdî ya di nêv...
lire la suite

Luis Ayala: Divê madeya 140-ê bê cîbicîh kirin

 

 


11 Avril 2013
Parêzgarê Kerkûkê Dr. Necmedîn Kerîm dohî li Dîwana Parêzgeha Kerkûkê pêşwazî li Sekreterê Giştî yê Rêxistina Sosyalîst Internasyonal Luis Ayala û şanda pêre kir... lire la suite


Luis Ayala; “Pêwîste madeya 140 cîbicî bibe
Kurdistan Press Agency, Avril 2013
Parêzgarê Kerkûkê Dr. Necmedîn Kerîm duhî li dîwana parêzgehê pêşwazî li sekreterê Giştî yê Rêxistina Sosyalîst Internasyonal Luis Ayala û şanda pêre kir... lire la suite


Sec-Gen of SI Arrives in Sulaimani

 


PUK, 10 Avril 2013


The secretary-general of the Socialist International Luis Ayala arrived in Sulaimani... lire la suiteKomîteya Kurd li Sosyalîstîst Enternasyonalê pêk hat

Dengeazad, 13 Avril 2013
Li dirêjahiya bas û pirsiyarên civîna pişdere ya rêxistina Sosyalîst Enternasyonala navnetewî de ku bo pêk anîna komîteyeke taybet bo Kurd di vê bizavê de hetibû ber bas û pêkanîna... lire la suite


Turquie
L'IS observe le procès Ergenekon d'un groupe de parlementaires,universitaires, intellectuels et journalistesSilivri'de sürpriz izleyici


Gercekgundem.com, 8 Avril 2013

Duruşmanın sürpriz bir konuğu var. Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Luis Ayala, Ergenekon davasını izlemek üzere duruşma salonunda... lire la suite


Sosyalist Enternsonal izleyecek

 
Avril 2013
ANKARA – Silivri’de bugün görülecek Ergenekon davasini Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Louis Ayala, Etik Komisyon üyesi CHP Genel Baskan Yardimcisi Umut Oran ile izleyecek… lire la suiteAdaleti boğdular-Cumhuriyet
Umutoran.com, 9 Avril 2013
Silivri hukuksuzluğuna karşı haykıran yurttaşlara soğuk havada tazyikli suyla, gazla müdahale Adaleti boğdular Ergenekon davasında, esas hakkındaki... lire la suite

 VIDEO:
Umut Oran Halk Haber TV


CHP TV, 8 Avril 2013

Albanie


Soutien de la coalition mené par Edi Rama SPA, AlbanieRama: Koalicioni do zgjerohet

Panorama, 8 Avril 2013
Kreu i PS komenton termat e bashkëpunimit me partinë e Ilir Metës: Nuk ka kushte.

“AK të mos jetë prodhim i diktaturës së korrupsionit... lire la suiteKoalicioni PS-LSI sjellë nesër Luis Ayala-n


ResPublica, Avril 2013

Nesër, pas një sërë takimesh me personalitete që mbështesin aleancën parazgjedhore PS-LSI, dy krerët e majtë do të presin Sekretarin... lire la suiteMeta-Ayala: Koalicion PS-LSI për të fituar zgjedhjet


Sport.albeu.com, 7 Avril 2013
Koalicioni parazgjedhor PS-LSI sjell sot në Tiranë, Sekretarin e Përgjithshëm të Internacionales Socialiste, Luis Ayala, i cili do të zhvillojë... lire la suite


Ayala në Tiranë, takime me Ramën e Metën
NOA.AL, 7 Avril 2013
Sekretari I Përgjithshëm I internacionales Socialiste, Luis Ayala, do të vizitoj sot Shqipërinë. Takimi I tij zhvillohet pas koalicionit mes PS dhe LSI-së… lire la suiteAyala: Koalicioni PS-LSI, zhvillim pozitiv për Shqipërinë
NOA.AL, 7 Avril 2013
Sekretari I Përgjithshëm I internacionales Socialiste, Luis Ayala vlerësoi, u shpreh sot pas takimit me kreun e LSI-së, llir Meta, se koalicioni mes… lire la suite

Meta: Objektivi ynë është integrimi
NOA.AL, 7 Avril 2013
Kryetari i lëvizjes Socialiste për Integrom, llir Meta u shpreh sot se objektivi i LSI dhe koalicionit ku bënë pjesë kjo forcës… lire la suite

Ayala takim me Metën e Ramën: Koha e qeverisë ka skaduar. PS-LSI, lajm i mirë për vendin
Panorama.com.al, 7 Avril 2013
Koalicioni parazgjedhor PS-LSI ka sjelle sot në Tiranë sekretarin e Përgjithshëm të Internacionales Socialiste, Luis Ayala, i cili ka zhvilluar... lire la suite

Ayala: Koha e qeverisë “Berisha" ka skaduar. Rama: Jemi të hapur për koalicion me çdo forcë politike
Shekulli.com.al, 7 Avril 2013
Sekretari i Përgjithshëm i Internacionales Socialiste, Luis Ayala, vizitoi sot Tiranën, ku u takua me kreun e PS-së Edi Rama dhe atë të LSI-së, Ilir Meta... lire la suite

Meta vlerëson koaliconin, Rama: I hapur dhe për AK. 3 ligjet jo kusht me LSI
Balkanweb.com, 7 Avril 2013
Sekretari i Përgjithshëm i Internacionales Socialiste, Luis Ayala, tha të dielën në Tiranë se lëvizja botërore e socialdemokrate dhe familjes socialiste i ka ndjekur me interes gjatë viteve zhvillimet... lire la suite


Koalicioni PS-LSI, Ayala: Garanton ndryshimin. Rama fton AK-në

IDEA, 7 Avril 2013
Sekretari I Përgjithshëm I internacionales Socialiste, Luis Ayala, ka mbërritur sot në Tiranë ku ka zhvilluar një takim me kreun e LSI-së, llir Meta dhe kryesocialistin Edi Rama… lire la suite


Meta-Rama në koalicion, Luis Ayala nesër në Tiranë

SOT News, 6 Avril 2013
Në lidhje me situatën aktuale në vend, pas koalicionit parazgjedhor PS-LSI, Sekretari i Përgjithshëm i Internacionales Socialiste, Luis Ayala vjen nesër në Tiranë... lire la suite

Koalicioni PS-LSI sjellë nesër Luis Ayala-n
ALBTIME, 6 Avril 2013
Nesër, pas një sërë takimesh me personalitete që mbështesin aleancën parazgjedhore PS-LSI, dy krerët e majtë do të presin Sekretarin e Përgjithshëm të Internacionales Socialiste... lire la suite

Luis Ayala nesër në Tiranë, takohet me Ramën e Metën

Durrës LAJM.com, 6 Avril 2013

Koalicioni parazgjedhor PS-LSI sjell nesër në Tirranë, Sekretarin e Përgjithshëm të Internacionales Socialiste, Luis Ayala, i cili do të zhvillojë takime… lire la suite
VIDEO:

Ayala: Koha e qeverisjes Berisha ka skaduar


Ayala në Tiranë pas bashkimit, takon Ramën dhe Metën


Albanian Screen TV, 7 Avril 2013